Başlangıç / Bilgilendirici Yayınlarımız / Bilgisayara Dizi Nasıl İndirilir?

Bilgisayara Dizi Nasıl İndirilir?

Yabancı dizi izlemenin bir çok yöntemi vardır. En basit haliyle dizinin ismini yazar sonuna “izle” kelimesini ekler google ‘da aratır ve çıkan binlerce dizi izleme sitesinin birisinden izlemeye çalışırsınız. Fakat bu durum bu kadar kolay değildir. Genelde karşınıza çıkan dizi izleme sitelerinin her yerinden reklam fışkırır. İzleyene kadar bin bir eziyet çekersiniz ve bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali de az değildir.

Ayrıca çoğunlukla tam istediğiniz gibi olmaz izleyeceğiniz dizi. Ya kalitesi çok düşüktür ya da silinmiştir. Gezinir durursunuz ve bu durum can sıkıcıdır.

Bu aşamada çoğumuz diziyi indirip rahat rahat izlemek isteriz. Bunun için neredeyse hiç site yoktur. Neyse ki biz varız 🙂

Peki yabancı dizi nasıl indirilir? İşte bunu aşağıda madde madde açıkladık. (“nasıl indirilir” anlatımı torrent olmayan dosyalar içindir, torrent dosyalar için ayrıca bir yayınımız olacak)

  1. Öncelikle nasıl bir kalite bekliyorsunuz? Bunu belirleyin ve seçin. (Kaliteler arası farklar nelerdir, tıklayınız..)
  2. Örneğin 720p kaliteyi seçmiş olalım, indirme sekmeleri kısmındaki 720p yazan yere tıklayıp açılan kutudaki linke tıklayalım.
  3. Tek link turbobit sayfasına gideceğiz. Dizi dosyası karşımızda duruyor. Rar şeklinde.
  4. Turbobitten premium alarak tek tıklama ile ve yüksek hızda indirme yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
  5. Eğer turbobitten premium almadan indirmek istiyorsanız şuradaki kırmızı ok’u eğer premium alarak hızlıca indirmek istiyorsanız mavi ok’un gösterdiği yeri tıklayın.
  6. Alta inin ve şuna tıklayın. Sonra açılan sayfada bir çok reklam var dikkat edin, siz şuraya tıklayın.
  7. Açılan reklam sayfalarını kapatın, turbobit sayfasını kapatmamaya dikkat edin, 60 saniye sayacak.. (Premium alındığında bunların hiçbiri yaşanmıyor, direk indiriyorsunuz, en yüksek hızınızla.)
  8. Sonra indirme linkini verecek. Aha da şu şekilde olacak link. Tıkladığınızda yine 1-2 reklam açılacak onları kapatın, şu şekilde indirmeniz başlayacak.
  9. Size verdiğimiz bu örnekteki dosya için indirme sonucu şöyle oldu. Hızınız ne olursa olsun şu durumda saniyede 75 kb indireceksiniz. Turbobit premium alsaydınız aynı dosyayı saniyede 1.5mb hızla şöyle indirebilecektiniz. Bu durum için maalesef yapabileceğimiz bir şey yok. Özellikle yüksek telif durumu olan dizi dosyaları için turbobit haricinde kullanabileceğimiz bir yer yok.
  10. Son olarak şunu da belirtelim. İndirmelerinizi IDM’den zamanlayıp gece 2 ile sabah 8 arasında indirirseniz AKK kotanızdan sayılmaz. (torrent dosyaları genellikle sayılıyor ama turbobitten bu şekilde indirdiğiniz dosyalar kotadan gitmez)

Başka bir yayınımızda torrent dosyası üzerinden dizi nasıl indirilir sizlerle paylaşacağız. Tüm bilgilendirici yayınlarımız için “bilgilendirici yayınlar”  tıklayabilirsiniz.

TAVSİYEMİZ VAR: Hızlı ve sorunsuz bir indirme için SMS ile turbobitten premium alabilirsiniz, TIKLAYINIZ!

Yayın Sağıbısı --> Dracarys!

Adminin biri, dizi tutkunu, emekçi, gecesi gündüzü siteyle ilgilenmekle geçer, yayınlarına çok özenir, öyle ki bir yayını yapması 3-4 saat sürüyor kendisinin.   Hayat felsefesi: Kime göre, neye göre?   Sloganı: Bir gün herkes Dracarys!